fbpx

הדמיות תלת מימד הפכו כבר מזמן לחלק אינטגרלי וכמעט בלתי נפרד מתהליכי תכנון ועיצוב של פרויקטים שונים בענף השיפוץ והבנייה. ערכן כבר ידוע לכל, והתועלת שניתן להפיק מהן לטובת קיצור תהליכי תכנון, עיצוב, שיווק ומכירות כבר ברורה – אין יותר צורך לדמיין, אין יותר צורך להתלבט, משמע, אין יותר בזבוז זמן יקר! התוצאה הסופית ידועה מראש, אין ספקות, אין סימני שאלה מיותרים, אין מקום לטעויות! ובעיקר, בשורה התחתונה, שאין טעויות בדרך – יש חסכון בכסף!
העלות, לעומת זאת, לא ממש ברורה. אם מתישהו באיזשהו שלב התעניינתם בשירותי הדמייה, ועשיתם איזשהו סקר שוק קטן, סביר שנתקלתם בטווחי מחירים שונים ומגוונים, ויותר סביר שלא הבנתם למה.
אז בואו נעשה קצת סדר בבלגן, וראשית נבין מהם הפרמטרים המשפיעים על עלותן של הדמיות תלת מימד.

מורכבות הפרויקט

ככל שהפרויקט יהיה מורכב יותר ובעל אלמנטים ייחודיים, באופן טבעי משך זמן הבנייה שלו יצריך שעות עבודה רבות יותר והעלות תהיה בהתאם לכך. זכרו, הגודל לא קובע! פרויקט גדול אך פשוט לרוב יעלה פחות מפרויקט קטן אך מסובך ומורכב.

רמת גימור נדרשת

פרמטר זה הינו נגזרת של מספר מאפיינים של ההדמייה, כגון: רזולוציית התמונה הסופית, מידת הפירוט והאבזור בהדמייה, ואפילו, סוג התוכנה שבאמצעותה תבנה ותופק ההדמייה. מה שמכתיב את המאפיינים האלו היא בעצם מטרת ההדמייה – המחשה סופית של פרויקט, ליווי תכנוני או שיווק ומכירה של פרויקט נדל"ני. כך לדוגמא: הדמייה לצורך שיווק של פרויקט נדל"ני תצריך רמת גימור גבוהה, כלומר: הדמייה מפורטת ומאובזרת עד לפרט הקטן ביותר אשר תופק  ברזולוצייה גבוהה מכיוון שלרוב תודפס ע"ג שלט ו/או קטלוגים. לעומת זאת, הדמייה המיועדת לפתור שאלות והתלבטויות בנוגע לתכנון כללי ו/או חומרי גמר לא תצריך פירוט ואבזור ומספיק שתופק ברזולוציה סבירה אשר תספק התרשמות טובה ותספק פתרון לעניין כלשהו.

מספר זוויות הסתכלות

בכל הדמייה נבנה המודל הכללי, אולם רק האזורים שאותם נרצה לראות זוכים לפירוט מלא, כלומר: כל מה שלא נכנס לתמונה, לא מקבל התייחסות, ולכן למספר זוויות ההסתכלות/ התמונות יש משמעות. ככל שיהיו יותר זוויות הסתכלות, כך יגדל היקף העבודה.

מידול בהתאמה אישית

הפריטים המאבזרים את ההדמייה הינם מודלים מוכנים מראש המבוססים לרוב על פריטים הקיימים במציאות ובדרך כלל יספקו המחשה טובה של כל חלל. במקרים בהם ישנו צורך להמחיש פריט במדויק, תתבצע בנייה שלו בהתאמה אישית ע"ב רפרנס כלשהו, כגון: תמונה או שרטוט. הכנה של פריטים כאלה מצריכה עבודה נוספת, ולכן תשפיע על עלות ההדמייה.

אחרי שהבנו מה משפיע על מחיר ההדמייה, אפשר לדבר על השורה התחתונה – אז כמה אמורה לעלות הדמייה תלת מימדית פוטוריאליסטית?

הדמיית חוץ בית פרטי – מחירן של הדמיות מסוג זה יושפע בעיקר ממורכבות התכנון ופיתוח השטח. טווח המחירים הממוצע הינו 3500-5000 ש"ח כולל פיתוח שטח בתחום המגרש לכ-4 זוויות הסתכלות.

הדמיית פנים – הדרישה להדמיות פנים היא לרוב של החלל הציבורי – סלון, מטבח ופינת אוכל, ולעיתים של חדר השינה המרכזי. טווח המחירים הממוצע הינו 1800-3000 ש"ח, ובמקרה זה יושפע בעיקר מסוג החלל ורמת הפירוט והאבזור הנדרשת .

הדמיות חוץ בניין – בהדמיות מסוג זה טווח המחירים הממוצע גדול והינו 4000-7000 ש"ח.  מחיר ההדמיה יושפע בעיקר ממורכבות התכנון – מספר קומות בסך הכל, מספר הקומות הטיפוסיות, מספר הקומות הייחודיות, אלמנטים מיוחדים, חומרי גמר מיוחדים וכו'

כפי שאתם בוודאי מבינים, הדבר החשוב ביותר הוא לברר מהם הצרכים המדויקים שלכם. אם תדעו להיות מדויקים בדרישות שלכם, תשלמו מחיר סביר ומותאם לתועלת שתפיקו מההדמייה.

דילוג לתוכן