fbpx

לכאורה החלטה קלה ופשוטה, אך ריבוי המותגים בשוק משטחי העבודה ומגוון סוגי החומרים בהחלט יכולים לבלבל ולהפוך את ההחלטה לקשה ומסורבלת.
לפני שאתם מתחילים להתרוצץ בין החנויות, תעשו שיעורי בית ותבררו היטב מהם הצרכים המדויקים שלכם ומה עשוי להיות מתאים יותר לאופי ההתנהלות שלכם במטבח בחיי היום יום.
היופי בהחלט חשוב, ומשטח השיש במטבח הוא אלמנט עיצובי לכל דבר שמשלים את התמונה הכוללת של המטבח שלכם, אבל לעולם אל תבחרו על בסיס זה בלבד.
הבנת המאפיינים של כל חומר וחומר תעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ביתר קלות.
הנה סקירה קצרה על משטחי העבודה הפופולריים יותר, אותם ניתן לחלק לשתי קבוצות:

הקבוצה הראשונה - אבן טבעית

שיש

אבן טבעית המורכבת בעיקר מגיר ומינרלים שונים. משטחי השיש נחצבים במחצבות ונפרסים לפרוסות, כאשר כל פרוסה הינה ייחודית ואין זהה לה. לוחות השיש מרהיבים ביופיים, ופחות יתאימו למטבח שנמצא בשימוש יומיומי אלא אם אתם אובססיביים לניקיון. אבן השיש רגישה לשריטות, לחומצות ולחומרים מכתימים, כגון: תבלינים, יין וכו', ויש לדעת ולהכיר היטב את אופן הטיפול בה. את אבן השיש לא ניתן לבחור מתוך קטלוג, אלא לגשת פיזית ולבחור מתוך מגוון קיים. בצד כל אלה, וכיאה ליצירת אומנות מופלאה של הטבע, עלות משטחי השיש הינה גבוהות ויכולה להגיע לאלפי שקלים למטר.

גרניט

סלע יסוד שנוצר בתהליכים וולקניים ונחשב לאחד החומרים החזקים והעמידים בטבע. אבן הגרניט מתאימה לכל סוגי השימושים – משטח עבודה למטבח, משטח דקורטיבי, ציפוי קמינים, ריצופים ועוד – והיא מגיעה במגוון גוונים, החל מגוון אפרפר ועד שחור מוחלט. ככל שהאבן בהירה יותר הינה בעלת ספיגה גבוהה יותר, ומצריכה טיפול באמצעות מריחת סילר שאוטם אותה ומאפשר שימוש נוח. אבן הגרניט אינה נשרטת בקלות, אינה רגישה לחום, אינה סופגת ואינה רגישה לחומצות. אם אתם נמשכים למראה מיוחד, פראי ודומיננטי, ויש לכם תקציב… לכו על זה.

הקבוצה השנייה - אבן מלאכותית

קוורץ

תערובת אבנים גרוסה בתוספת דבקים שנאפים יחד כמשטחים. משטחי הקוורץ, הידועים והמוכרים יותר בשם המותג הפופולרי "אבן קיסר" מתאימים לשימוש פנים בלבד. יתרונם הגדול והמשמעותי הינו במגוון הדגמים והסגנונות, עד כדי שברגע שתחשפו לקולקציות לא תדעו במה לבחור. משטחי הקווורץ קלים לניקוי, בעלי עמידות לחום עד 180 מעלות, עמידות לשריטות, עמידות לכתמים וכיום ניתנת עליהם אחריות לכל החיים מהיצרן. מבחינה תקציבית, טווח המחירים הינו רחב וניתן למצוא מענה לכל תקציב. חשוב להקפיד לרכוש את המשטח ממעבד שיש מורשה, יש לכך השלכה ישירה על טיב העבודה, ובעת ההתקנה בדקו שבגב המשטח מוטבעת חותמת המעידה על מקוריותו.

גרניט פורצלן

תערובת חומרים טבעיים המותכים בטמפרטורה של 1000 מעלות. המשטחים המתקבלים הינם בעלי חוזק ועמידות יוצאת דופן, ועליהם מודפסים שלל גוונים וטקסטורות. משטחי הפורצלן מתאימים לשימוש חוץ ופנים כמשטחי עבודה למטבח, לחדרי רחצה, לחיפוי, לריצוף ועוד. הגרניט הינו בעל עמידות לחום ולקור, עמידות לשריטות, עמידות לכתמים, עמידות לקרינת  UV ואינו משנה את צבעו והוא ניתן לניקוי על ידי כל החומרים. חסרון בולט של משטח הגרניט הינו במקרה של שבר או פגימה בחלקו העליון, שכן אז ייפגם רצף הטקסטורה המודפסת בחלקו העליון וייחשף גוון החומר הפנימי. בנוסף, העלויות גבוהות יחסית לחומר שנראה ומרגיש כמו חיקוי של המציאות.

קוריאן

חומר סינתטי לחלוטין שניתן לצקת ולעצב בכל צורה וצבע שעולה על הדעת, ולהגשים כל פנטזיה עיצובית. משטחי הקוריאן עמידים בפני רוב הפגיעות והשריטות, ויתרונו הגדול הינו בכך שניתן לתקן אותו באמצעות שיוף ולהחזיר לו את המראה המקורי.

הבחירה לא צריכה להיות בטוב ביותר, אלא במתאים ביותר עבורכם. כאשר מודעים היטב ליתרונות ולחסרונות של כל החומרים המוצעים בשוק, ויודעים על מה מוכנים להתפשר ועל מה לא הרבה יותר קל לקבל החלטה, והחלטה נכונה.

דילוג לתוכן