מה זה בכלל הדמיות, ומי צריך את זה?

בניית בית או שיפוץ בית קיים הינה החלטה משמעותית הדורשת תכנון מקצועי וקפדני, וכרוכה בהשקעה כלכלית נכבדת. האדריכל / המעצב אשר אמון על משימה זו, סביר שיביא לידי ביטוי את רעיונותיו האדריכליים על גבי שרטוטים דו-מימדיים של תוכניות, חתכים וחזיתות, אולם לעין שאינה מורגלת בהבנת שפה מקצועית זו, יהיה קשה להסיק מהנתונים המשורטטים את מראהו הסופי של הבית.

הדמייה אדריכלית הינה כלי אסתטי ואפקטיבי אשר באמצעותו ניתן להתרשם מתכנונו ועיצובו של הבית, בדיוק כפי שצפוי להתקבל בסופו של תהליך הבנייה או השיפוץ. ההדמייה מאפשרת להבין את התכנון הכללי, לראות בבירור את חומרי הגמר השונים ולהתרשם מההקשרים הויזואליים ביניהם, הן של המבנה החיצוני והן של החללים הפנימיים.

הדמיות חוץ

הדמיות חוץ מאפשרות התרשמות ממראהו הכללי של המבנה, מחומרי הגמר השונים ואופן השתלבותם יחד, מפיתוח השטח בתחומי המבנה, וכן מאופי השתלבותו בסביבה בה הוא נבנה.
מעבר לכך, הן מהוות כלי עוצמתי ויעיל ביותר עבור גורמים שונים אשר מעורבים בתהליכי התכנון והבנייה:
יזמים וחברות בנייה – כלי שיווקי אפקטיבי לצורך קידום מכירות של פרויקטים של בנייה רוויה למגורים, בנייה ציבורית ותמ"א 38.
רשויות התכנון והבנייה – כלי המחשה עבור ועדות התכנון לצורך קידום תהליכי רישוי.
אדריכלים – כלי תכנוני לצורך קידום תהליכי תכנון מול הלקוח בבנייה פרטית.

הדמיות פנים

הדמיות פנים מאפשרות לראות ולחוות בצורה ריאליסטית, שלא משאירה שום מקום לדימיון, את תכנון ועיצוב החללים הפנימיים של הבית.
שילובן בתהליך העיצוב מאפשר הבנה טובה של אופי החלל, ומעניק יכולת לבחון היטב את יתרונותיו וחסרונותיו על מנת להשיג את התכנון האולטימטיבי מבחינה פונקציונלית, וכמובן, אסתטית.
ניתן לראות בבירור את חומרים, גוונים וטקסטורות ולבחון את ההתאמה ביניהם, לתכנן את מערך הריהוט ביחס נכון לגודלו של החלל, את אופן הארת החלל באמצעות גופי תאורה שונים בהתאם לאווירה הרצויה, ואף את האבזור הסופי והמשלים עד לפרט הקטן ביותר.
הבנת התכנון המוצע באמצעות הדמייה ממוחשבת, טרם ביצועו, עוזרת בקידום תהליכי תכנון וקבלת החלטות, חוסכת זמן משמעותי ויקר המבוזבז על התלבטויות רבות, וחשוב מכל, מונעת הפתעות מיותרות, וחלילה, אכזבה.

שילוב של הדמיות תלת מימד בתהליך תכנון ועיצוב הבית הינו בעל חשיבות מכרעת

אשמח לשוחח אתכם...

אני מבטיחה לכם שתוכלו לקבל החלטות בבטחון מלא ובלב שלם

כתובת

רח' טשרניחובסקי 3, ראשל"צ

דואר אלקטרוני

info@yamita.co.il

טלפונים

050-2320766 | 03-7163393